| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Salutare! Telefonul meu are o problema. Când îl pun la încărcat, nu mai creste de 1%(afiseaza 1%, dar tine trei ore). Astăzi s-a descărcat de tot și nici ca mai vrea sa pornească. Starea de sănătate a bateriei a fost de 57% și in setări mi-era recomandata schimbarea ei. Sa fie problema la sursa de alimentare sau la baterie? Este vorba despre un iPhone 11 pro

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bateria, asta e clar.

Bula
| Bula a răspuns:

Scoate cablul dinincarcator si conecteaza-l la un port USB (pe un calculator =laptop pornit)Dupa o ora de incarcare, incearca sa-l pornesti din butonul de pornire/oprire (pe muchia de sus).
Daca nu porneste nici asa, atunci du telefonul la un service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bateria mai mult ca sigur...zic si ei, daca e sub 80% sanatatea parca ar trebui schimbata

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru anonim_4396):

Ar fi bine sa fie așa. In trecut, am mai avut probleme cu un iPhone 6 plus. Bateria se Descarca brusc la frig sau scădea cu 5-6 procente de-o data, dar niciodată nu a avut simptome d-astea

| BeingSelfless a răspuns:

Sigur de la baterie. De recomandat, trebuie să fie trimis către service Apple pentru a schimba bateria.

| 99290 a răspuns:

Poate încărcăorul nu funcționează. Ai încercat cu alt încărcător?