| Vlad_Sima_1999 a întrebat:

Am cateva intrebari legate de telefonul Allview x1 xtreme.
1. Merg animatiile pe snapchat? android 4.4.2
2. Merge mobizen?
3. Cam ce jocuri destul de cunoscute nu merg?
4. Bateria tine?
5. Merge bine? In jocuri, aplicatii...

8 răspunsuri:
| Ajuttot a răspuns:

1. Da
2. :-?
3. Pai pana acum toate au mers pe care le-am incercat.
4. Tine destul de mult
5. Da merge bine, singura parte proasta e androidul ca are 4.2 nu 4.4.2. Update ii poti da decat daca pierzi garantia.

Am telefonul de vreun an si cateva luni in principiu a fost ok. Doar 4.2 ce ma deranjeaza.

Si cu butonasul de sus ce am mai avut probleme dar am si apasat pe el ca naiba de tare.

Ti-as recomanda pe asta http://bit.ly/1SAqsZV doar ca e mult mai scump

| Vlad_Sima_1999 explică (pentru Ajuttot):

Are android 4.4.2. I-am intrebat si pe cei de la Allview si mi-au zis ca are 4.4.2. Trebuie sa intrii pe site-ul lor -x1 xtreme- dai la descarcari si scrie si acolo upgrade 4.2.2 la 4.4.2

| Ajuttot a răspuns (pentru Vlad_Sima_1999):

Nene daca merge, iti dau o bere chiar daca nu am cum sa o dau laughing. Din telefon nu apare nici un update nou. Stiu ca la x2 soul mi-a mers sa dau din telefon.

| Vlad_Sima_1999 explică (pentru Ajuttot):

Nu dai din telefon. Trebuie sa iei update-ul de pe site-ul lor, il pui in telefon, intri in actualizare sistem si cand o sa apesi pe ceva o sa te trimita in meniul cu poze fisiere... Acolo selectezi fisierul (update-ul) si se face.

| Ajuttot a răspuns (pentru Vlad_Sima_1999):

A mers, genial. Doar ca are un mic bug. Butonul de home nu te duce in meniul de inchis aplicati, afiseaza alte functi. Iar cel din stanga jos functioneaza ca cel de home. E ok in principiu.

| Vlad_Sima_1999 explică (pentru Ajuttot):

Nu este bug asa l-au shimbat ei. Apropo mi-am luat telefonul! Este genial si merge foarte binee!

| Vlad_Sima_1999 explică (pentru Ajuttot):

Am o intrebare legata de x1 xtreme- tie iti merge difuzorul din partea stanga sau este asa doar pentru design?

| Ajuttot a răspuns (pentru Vlad_Sima_1999):

NU merge, este doar pentru design. De fapt e doar un difuzor