| IonutzMadalin a întrebat:

Am o intrebare la care va rog sa raspundeti doar daca ati trecut prin asa ceva, nu vreau raspunsuri anapoda... Acum o saptamana am ajuns in Germania si am descarcat 2 imagini de pe google cu un bmw. Am auzit ca download-ul de orice fel, in aceasta tara sunt strict interzise! Credeti ca mi s-ar putea intampla ceva? Subliniez sa raspunda doar cei care au trecut prin asa ceva. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

A descarca poze nimeni nu-ti face nimic, doar daca downloadezi filme de pe torente sau alte programe la fel de pe torente atunci poti astepta doar factura de plata a amenzii. O descarcare a unui singur film incepe de la 500 euro amenda, cu cat copiezi mai multe, cu atat amenda va creste. Romani sau alte natii in Germania au trecut prin atfel de experienta.
Poti viziona filmele numai online, exista destule site-uri unde le poti urmari.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Una e sa descarci o poza, alta e sa piratezi filme

| Gimmy97 a răspuns:

Nu-ti face griji nu poti patii nimic daca descarci poze. Daca descarcai fisiere care in mod normal si legitim se obtiin cumparandu-le, era cu totul alta poveste.

| Piculist_Mihaela_1994 a răspuns:

Nu ți se întâmplă nimic. Am fost Germania am descarcat mai mult decât poze și nu am pățit nimic