| oldschool207 a întrebat:

Salutare TPU,
Am si eu o problema cu iphone-ul meu, deci are momente cand se inchide dintr-o data si cand sa se aprinda apare logu-ul de la Apple 10 secunde dupa se restarteaza asa incotinuu si nu se aprinde, doar dupa cateva ore.

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Probabil e o eroare de sistem sau ceva bug cu bateria (nu mă aşteptam la asta de la Apple). Nu știu care e cauza, dar eu aş încerca pe rând următoarele:
a) Descarcă bateria telefonului până la 0%. După ce s-a închis, deschide-l din nou până nu se mai deschide (adică chiar să ajungă la 0%). Apoi încarcă-l până la 100% ținându-l închis în continuare. Dacă în următoarele zile nu se mai închide brusc, atunci problema e rezolvată.

b) Resetează soft-ul la setările din fabrică. Atenție: această operațiune va şterge tot din telefon, aşa că fă backup la poze şi salvările de la jocuri înainte de resetare.

Sunt 95% sigur că varianta b va remedia problema.

| oldschool207 explică (pentru SonicAndrei):

IPhone-ul nu il poti tine la incarcat inchis, la 5% se aprinde automat. Am incercat sa-l resoftez dar fara niciun rezultat.

| SonicAndrei a răspuns (pentru oldschool207):

Nu ştiu atunci alte variante... Mai e în garanție? Dacă e, atunci îl poți trimite în service.