| ovidiu123432 a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul meu (mai exact j7 2017) nu de mult l-am cumparat. Nu a trecut mai mult de cateva luni si in ultimul timp cam de o luna nu se mai aude. Gen daca ma suna cineva, eu aud ce vorbeste acea persoana dar ea nu ma aude pe mine deloc. Este la fel si cu mesajele vocale si cu tot... stiti cumva cum as putea rezolva? Telefonul a fost cumparat nou si inca mai am garantie la el, dar as vrea sa stiu daca pot sa rezolv fara sa-l duc la ei.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Are garanție.
Sugestii pe TPU nu te ajuta in acest caz. Daca atingi telefonul pierzi garanția. Deci il duci la ei.

| mudokins78 a răspuns:

Fara garantie viata e pustiu!
Asa ca dmne'draga,.du'l la garantie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vina microfonului.
Trimite-l în garanție dacă este un produs nou sau mergi cu el într-un service dacă l-ai cumpărat la mâna a doua.

| ovidiu123432 explică (pentru anonim_4396):

Este nou ca abia ce l am cumparat, o sa l duc la garantie, mersi de raspuns.

| Arthiom a răspuns:

Nu ai nici cu ce, si nici cum rezolva telefonul acasa. Du-l de unde l-ai cumparat sa ti-l schimbe sau sa-l repare, e cel mai indicat.