| Anonim1900 a întrebat:

Salutare TPU am un iPhone4, 32gb Neverlok, si vreau sa stiu si eu cum e mai bine sa il incarc? deci eu de obicei seara inainte sa ma bag la somn ( adica pe la ora 00:00) mai am 15-10% la baterie ba chiar mai putin si il bag la incarcat, iar apoi il las toata noaptea pana dimineață pe la ora 06:45 il scot de la incarcat, încarcatea complet a bateriei se face in 3 ore ( daca e descarcata de tot ), sau a doua varianta, inainte de somn mai incerc cate odata sa am bateria FULL, ( si ma tine si urmatoarea zi, ) oare cum e mai bine sa il incarc? sa il las toata noaptea sau sa fie deja incarcat noaptea inainte sama bag la somn? astept raspunsurile voastrehappy Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hikarie a răspuns:

Eu am un iPhone 4 si de cand il am (de vreo 2 ani) il tin mereu toata noaptea la incarcat. Cred ca e ok. Nu e nici o problema. Bateria si acum imi tine in jur de vreo 2 zile daca ma joc sau ascult muzica, iar daca nu vreo 3

2 răspunsuri:
| bumtzbumtz a răspuns:

Zic eu ca e mai bine sa il ai deja incarcat noaptea inainte sa te bagi la somn.

| alexTPU a răspuns:

Mai bine sa fie incarcat seara inainte sa te culci deoarece daca il lasi toata seara bateria se deterioreaza si va trebui sa o schimbi