| Wenttmann a întrebat:

Mi-a fost furat iphone-ul, am intrat pe icloud.com pentru a folosi functia gasire iphone dar imi spune ca telefonul este offline (inchis) aceasta functie merge doar daca este telefonul aprins, cand sun pe acea cartela spune ca abonatul nu poate fi contactat, deci este inchis. Cum il pot gasi? Trebuie sa astept sa-l deschida sau sunt si alte solutii?

Răspuns Câştigător
| jumbobadboy a răspuns:

In primul rand ai o optiune de blocare. blocheaza-ti iphone-ul, chiar daca e offline in momentul in care se va conecta la o retea se va bloca.Si iti va aparea pe harta unde a fost ultima data identificat de Apple. Anunta politia si punele la dispozitie informatiile pe care le vei primi pe icloud.com (cand vor aparea). Cand blochezi telefonul poti pune un mesaj pe ecarn ex Ofer recompesa si dai un numar de telefon

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Cum ti s-a mai zis BLOCHEAZA-L asa nu il v-a putea folosi si iti v-a aparea locatia unde a fost deschis. Daca este blocat in icloud nu il poate debloca si il cumpara degeaba (doar pentru piese).

| AnonimaOk a răspuns:

Eu cred ca dobitocul care ti l-a furat il va vinde si il va lasa inchis pana gaseste cumparator daca stie de aceasta functie destul de mediatizata...

| notefree a răspuns:

In primul rand va trebui sa mergi la politie
Apoi verifica mereu daca telefonul a fost pornit
Dar la cum sunt uni hoți de telefoane il va vinde sa scape de el

| Wenttmann explică:

Multumesc tuturor!