| Bodale_Ady_1997 a întrebat:

Saptamana trecuta mi-am achizitionat un Samsung galaxy s8 si realizez ca bateria se consuma cam repede fata de testele vazute pe Youtube.
Din cate stiam eu bateriile pe Lithium-Ion nu mai necesita acea formatare asa ca nu am mai facut-o. Oare sa fie din cauza asta. thinking

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Ar trebui sa te tina o zi de utilizare instensa, daca nu te tine atat vezi care sunt conditiile de garantie.

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Returneaza-l.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Daca telefonul este original il poti trimite in garantie, sau poate in tutorialele vazute de tine anumite functii mancatoare de baterie au fost dezactivate iar tu le ai activate.
Si nu, acea formatare nu mai este necesara pentru ca este formatat din fabrica orice telefon cu orice baterie, nu doar Lithium-Ion

| Andrewquq a răspuns:

Nu necesita formatare, insa am inteles si la randul meu recomand si eu ca dupa ce achizitionezi un telefon, inainte de prima folosire (configurare) sa il bagi la incarcat folosind incarcatorul din pachet panca cand ai 100%

| Teodor35 a răspuns:

Returneaza-l repede, si eu mi-am luat un xiaomi care in teste pe yt mergeau jocurile extrem de bine, dar in viata reala telefonul meu merge cu 40% mai slab la jocuri, cred ca este greseala din fabrica, dupa ce l-am schimbat cu altul identic mergea ca pe yt

| GigiCelMaiPeste a răspuns (pentru Teodor35):

De unde stii tu ca meargea cu 40% mai incet de cat in video-uri?