| Ghicica_Silviu_1984 a întrebat:

Salutare tuturor, am o problema cu un Samsung glx a70 mai exact incarca foarte greu si decat 50%baterie toata noaptea.multumesc daca a intampinat careva aceadta problema.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca intai cu un alt incarcator!
Daca si cu acela se incarca defectuos, atunci ori bateria, ori circuitul de incarcare din telefon este defecta (service).

| relian a răspuns:

Ori bateria nu-i buna, ori telefonul.Mergi si fa un test ceva, sa iti zica aia ce problema este.
Daca e telefonul de vina ai pus-o de mamaliga laughing

Incarcarea bateriei se face prin telefon, ala controleaza incarcarea. Dar ar putea sa fie si bateria defectuoasa, cel mai bun, mergi la un service care au ceva aparatura si pot sa iti faca un diagnostic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încarcă cu un încărcător original

| Ghicica_Silviu_1984 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat nimic la fel ms

| Burghiuu a răspuns:

Depinde foarte mult si de starea bateriei, am avut acelasi model de telefon.Incearca sa-l incarci cu incarcatorul fast charge original. DAca nici asa nu merge mergi la un gsm.