| xKURAx a întrebat:

Salutare tuturor, astazi mi-am spart telefonul dupa ce am fost nervos din cauza unui joc si acum e putin indoit, sa zic asa si screenul e spart cu 2 zone in care sa vad pixelii in mai multe culori iar in rest totul e ok. Telefonul e un Samsung S8, vreo idee daca mai merge reparat si daca da, cam cat ar costa? Multumesc in avans

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Îndoit în ce sens? Tot telefonul e îndoit puțin, sau doar ecranul e spart?
Mergi la un service autorizat și ei iii vor spune cât va costa un display întreg plus manopera, și stai, ca poate ai mai stricat ceva la el când ai dat cu el s au ce ai făcut, poate și senzorii s au dus, sau motorasele sau cine mai știe ce, nu doar display ul l ai terminat, deci, putem spune, *nu știm sigur* ca vei ajunge sa bagi bani în el cam cât a costat telefonul nou, un display la modelul acela de telefon e scump, e foarte scump, asa ca, succes

2 răspunsuri:
| Sunshine123 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un magazin care se ocupa cu reparatiile de telefoane si sa intrebi acolo. Un display e destul de scump de inlocuit, mai ales ca pretul creste in functie de modelul telefonului.

| xKURAx explică (pentru NonZarek):

Nu chiar tot, pe partea bateriei e putin indoit iar in rest nu pare sa aiba altceva, bateria se incarca si se descarca la fel, butoanele merg, touchscreenul nu are nimic asa ca doar ecranul ar trebui schimbat si indreptat sa zic asa. Well in cazul asta mai bine incerc sa ii vand piesele, mai pun ceva banuti si iau alt telefon