| Unomobisnuit2005 a întrebat:

Salutare tuturor, este normal să ai o reducere de 300 de lei la un Samsung Galaxy S22 ultra? Abia acum văd că prețul care l-am dat pe al meu Samsung Galaxy S22 ultra e mai mic cu 300 de lei 15% reducere l-am cumpărat de pe eMag acum 3 zile in urma deci nu e un telefon "cumpărat la colț de stradă", are și certificat de garanție, nu are zgârieturi, dar a venit și fără acea folie de protecție se mișcă foarte bine. Nu are lag și negru e intens, deci display-ul este un Super AMOLED. Totuși de ce a fost redus cu 300 de lei și a venit fără acea folie de protecție din plastic? Resigilat NU era.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Magazinele mari de vanzari elctronice fac adesea reduceri la produsele lor se numeste DISCOUNT
Si eu la S-ul meu am avut in trecut reducere, tot telefon nou sigilat, abia aparuse de cateva luni de zile

Un posibil raspuns al reducerii aplicate produsului cumparat de tine ar putea fi faptul ca telefonul tau nou a primit aceasta reducere pentru ca actual a aparut Samsung S24...deci fiind un S22 ultra (nou) totusi este considerat "vechi" ca si generatie!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Redus cu 300 lei fata de ce?

| Unomobisnuit2005 explică (pentru suntserios):

Față de cât e acum pe eMag

| suntserios a răspuns (pentru Unomobisnuit2005):

Preturile pe eMAG se schimba de cateva ore pe zi, e destul de irelevant

| RoCkKiD a răspuns:

S22 ultra nu are/a avut folie de protectie aplicata din fabrica si oferta e probabil din cauza ca acum a iesit s24 deci trebuie sa scape de modele vechi care inca sunt pe stoc.

Ce nu pricep e de ce ti-ai luat S22 cand diferenta pana la s23 nu e asa mare si stim ca s22 nu o sa primeasca functiile anuntate recent.

| Unomobisnuit2005 explică:

Are inclusiv amprenta sub ecran și funcționează foarte bine se deblochează foarte repede deci riscul sa fie "un fals " e eliminat