| RB26DETT a întrebat:

Salutari, doresc să-mi schimb telefonul, ce-mi recomandati? In lista de interese am Nokia 6 2018, Asus Zenfone 3 (5.5 inch), xiaomi mi a1.
Doresc un telefon ce are camere bune, bateria tine o zi la utilizare normal-intensiva ( aplicatii uzuale, Facebook, browser, 9gag, etc... ) sistem de operare usor si bine optimizat, cu sunet de calitate pe mufa jack, nu vreau sa dau mai mult de 1400 de lei pe el.
Daca aveti alte recomandari sunt bine venite!
Sa aiba jack si slot de card, chipset qualcomm si camere bune. (Daca ai unul din telefoanele enumerate de mine te rog zi-mi ce buguri, probleme ti-a facut si daca ai putea da timpul inapoi, ai alege acelasi telefon sau altul?)

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Bateria tine o zi intreaga la un uz intensiv. Nu ma refer la 10 ore de game. Ma refer la un film online, Facebook, whatsapp, Instagram, chemari, cateva ore de inregistrate audio, cautari pe net, etc. In plus camera foto in comparatii cu cea de la Nokia 6 2018 e mai buna de departe.
Tu alege care iti face iluzie mai mare.
El Xiaomi Mi A1 a inlocuit un Samsung s8 pe care jegosii l-au furat fetei mele. Si se pare ca e la asteptarile mele. Calitate pret e telefonul cel mai cumparat.
Eu sunt fan Nokia. Am asteptat 36 luni Nokia 9 pe care in final l-am abandonat pentru un One Plus 5T. Telefonul ce a dat lecții tuturor fabricantilor care se cred buni si scumpi.
Nu ajung nici la glezna unui one plus.
In cazul tau, nici nu trebuie sa te gandesti ca Nokia 6 e mai bun ca mi A1.
Trebuie doar sa cauti cateva comparații.
Bafta.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pune mâna pe un Nokia 6. Îţi spune eu: nu-l mai laşi până nu-l cumperi. Le bate pe celelalte două, de la distanţă.

| gelu1970 a răspuns:

Xiaomi mi A1
Telefonul cel mai bun calitaye pret la gama medie. Am unul si e ok. Cumpara cel de 64 gb de memorie nu cel de 32.
Bafta.

| RB26DETT explică (pentru gelu1970):

Cam cat te tine bateria? Camerele cum sunt?

| gelu1970 a răspuns (pentru RB26DETT):

Bateria tine o zi intreaga la un uz intensiv. Nu ma refer la 10 ore de game. Ma refer la un film online, Facebook, whatsapp, Instagram, chemari, cateva ore de inregistrate audio, cautari pe net, etc. In plus camera foto in comparatii cu cea de la Nokia 6 2018 e mai buna de departe.
Tu alege care iti face iluzie mai mare.
El Xiaomi Mi A1 a inlocuit un Samsung s8 pe care jegosii l-au furat fetei mele. Si se pare ca e la asteptarile mele. Calitate pret e telefonul cel mai cumparat.
Eu sunt fan Nokia. Am asteptat 36 luni Nokia 9 pe care in final l-am abandonat pentru un One Plus 5T. Telefonul ce a dat lecții tuturor fabricantilor care se cred buni si scumpi.
Nu ajung nici la glezna unui one plus.
In cazul tau, nici nu trebuie sa te gandesti ca Nokia 6 e mai bun ca mi A1.
Trebuie doar sa cauti cateva comparații.
Bafta.