| anonim_4396 a întrebat:

Samsung galaxy s4 sau IPhone 5?
Argumentati pro si contra!

Răspuns Câştigător
| Edyshk2013 a răspuns:

IPhone a primit opt premii consecutive J.D. Power pentru satisfacţia clienţilor. Aici au fost luate în calcul performanţele terminalului, design-ul, caracteristicile, dar şi uşurinţa cu care realizezi operaţiunile.
Doar iPhone şi restul produselor Apple au Retina display
iPhone are o baterie cu o durată de viaţă mai mare, timpul de vorbire fiind de până la 8 ore, iar în pofida acestui lucru, gadget-ul este în continuare subţire şi uşor.
iPhone beneficiază de wireless şi LTE ultra-rapide.
Doar iPhone beneficiază de Siri, asistentul persosnal inteligent.
Cipul A6 este puternic fără a afecta în vreun fel durata de viaţă a bateriei.
Camera iSight este cea mai populară cameră foto din lume
iOS 6 este cel mai avansat sistem de operare pentru terminalele mobile

Samsung Galaxy S4 - ecran de 5 inch, 441 pixeli per inch, display 1080p, procesor quad-core 1. 9GHz processor, dar şi o cameră de 13 MP. Mai pe scurt, beneficiază de tot ce este nevoie pentru a depăşi cu mult rivalul americanilor de la Apple, iPhone 5.

Eu zic I5

1 răspuns:
| Syrenutxa a răspuns:

Parerea mea este ca Samsung-ul e mai bun pentru cei care le plac atat de mult aplicatii, jocuri, etc. si le pot instala usor de pe acel telefon si pot beneficia de toate. La iphone se impun niste reguli de instalare de aceea e mult de munca pentru a beneficia de ceea ce iti place. Cum eu nu sunt pasionata de multe aplicatii, sunt multumita de fotografii, mesaje, etc. cred ca mi-ar prinde bine iphone, dar pentru prietenul meu i-ar prinde bine Samsung-ul la cat adora aplicatii si jocuri. Sper ca te-am ajutat. FUNDA!