| Alexandra4153 a întrebat:

Dupa parerea voastra care dintre iphone 6 plus si Samsung s7 edge o sa mi tina mai mult de doi ani?(cel putin la banii pe care i arunci pentru ei)Daca s7 edge are 4rami si iph6 plus are 1, performanta la jocuri este mai buna? Am auzit des lag uri la Samsung la aplicatii si jocuri, la iphone n am auzit nimeni sa se planga nici de lag si nici nu i am vazut sa isi schimbe telefonul anual, am multi prieteni care au iph 4s /5 si inca sunt f multumiti de el, insa cei care au Samsung dupa un an au probleme serioase cu lag ul si sunt nevoiti sa si ia altul. Nu stiu ce sa mai cred. Vreau sa am un telefon care o sa ma tina lejer cel putin doi ani.

6 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Iphone 6s fara discutii. Nu te mai uita la ram deoarece intre sistemele de operare ale celor 2 telefoane (ele sunt cele care consuma cea mai mare parte a memoriei ram) e diferenta de la cer la pamant. Cunosc o gramada de persoane care au iphone si nici una nu se plange. Tata a avut iphone 3g si l-a tinut 6 ani (ar mai fi mers dar l-a scapat in acvariu). Cunosc si persoane cu Samsung dar majoritatea le schimba cu un an sau 2 din cauza "minunatului" sistem de operare Android. Iphone-ul va tine 3-5 ani fara probleme singura conditie sa nu il supui la socuri. Deci in concluzie ia-ti iphone.

| lolidk a răspuns (pentru Mihai1810):

A spus ca are de ales intre 6 si s7, nu 6s, dar daca mergeai la scoala sa inveti sa citesti, vedeai asta, dar ce sa ma astept de la un fanboy Apple

| Mihai1810 a răspuns (pentru lolidk):

Recunosc am citit gresit, am citit 6s in loc de 6 plus. Nu te mai lua dupa toate aberatiile de pe net, am 6 colegi care au iphone 6 si nici unul nu a avut niciodata probleme, in schimb in clasa mai am si o colega care are s7 edge care se cam blocheaza la aplicatii mai pretentioase deci nu mai critica pe altii dupa ce ai citit niste aberatii pe net. Si eu ziceam ca Samsung e cel mai bun telefon ca asa am auzit la nu stiu cine dupa am pus mana pe iphone si parerea mi s-a schimbat deoarece mi s-a largit orizontul.

Răspuns utilizator avertizat
| lolidk a răspuns:

S7 edge, poti sa il butonezi in magazin. iphone 6 se strica singur la cateva luni sau saptamani https://www.google.ro/search?&q=touch%20disease