| amuitat a întrebat:

Se merita sa iau p8 lite in loc de Allview x3 soul lite?
Nu stiu care sa aleg dar as prefera x3 soul lite, am auzit ca la p8 lite se descarca bateria peste noapte.
Voi ce imi recomnadati si de ce?

4 răspunsuri:
| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm a răspuns:

Eu recent am avut de ales intre un Allview x3 soul si Huawei p8 lite. Recomand cu mare incredere Allview-ul, sunt super multumita de el, isi face treaba super bine. E intr-adevar putin mai scump, 1000 de lei, dual sim, dar acum am vazut ca pe unele site-uri e la reducere. In plus, Allview are, fata de Huawei, memoria de 3 RAM iar Huawei 2 RAM. Pe langa asta memoria interna la Allview x3 soul e 32 GB, iar la p8 lite e 16 GB. Allview-ul merita mult mai mult banii. happy
Funda?

| SilviaDulcik a răspuns:

"am auzit ca la p8 lite se descarca bateria peste noapte."
E același lucru cu: "Am auzit că există fantome".
E doar un mit, un zvon.
Din ce am văzut prețurile la aceste 2 telefoane nu diferă.
În acest caz, recomand telefonul Huawei P8 Lite.
De ce?
- Procesor mai bun
- Placa video mai bună
- Posibil camere foto/video mai bune
- ROM stabil și ușor de folosit
- Loudspeaker ce redă soneria la un volum încât să îl auzi pe stradă când ai telefonul în buzunar (La Allview X3 Soul Lite nu se specifică volumul la care poate ajunge)

| Balasa_Liliana_1965 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

CU tot respectul ai dreptate am p8 lite si p9 lite si dintre p8 lite si allwiew ala e mai bun p8 lite

| Pool77 a răspuns:

Allview e o firma de petarda, care nu-si merita nici 1 leu.
Am avut prieten cu X2 Soul parca, p-atunci era 1200 RON ceva de genul, peste noapte s-a inchis si nu mai pornea. Cand l-a dus inapoi, a gasit domn "inginer" o zgarietura fina pe spate, si ghici ce? Soc mecanic, nu-l putem repara.

Nu mi-as lua Allview, nici daca ar avea 2000GB ram, sau procesor heptasexonine2 core de 2321321321ghz.

Insa nici Huawei, dupa un timp se blocheaza extrem de repede, si pe langa asta se mai si arde placa de baza.