| Andrwi a întrebat:

Se poate ca senzori de la telefon sa se strice? Pentru de cateva zile luminozitatea nu se mai regleaza singură, rotirea ecranului nu se mai face iar cand intru la *#0*#(cod Samsung) la senzori imi apare 00 ca si cum nu ar functiona nici unul din senzorii si is vreo 6 7

7 răspunsuri:
| Laurentiu340 a răspuns:

Da se poate, dar la tine cred ca stau prost cu calibrarea sunt dereglati cauta pe net aplicatii de genu asta am mai patit si eu d-astea si am reusit cu aplicatii e cam cu semnul intrebarii nu stiu daca tie iti merge dar vorba aia, incercarea moarte n-are! happy Succes!

| Andrwi explică (pentru Laurentiu340):

Din potriva tot asa îmi arata si pe aplicatii 00 sau linii...am descărcat busola si nici nu vrea sa porneasca

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Andrwi):

Ce telefon ai? sa nu fie o problema de la soft(Android)

| Andrwi explică (pentru Laurentiu340):

Un s6 dar vreau sa zic ca eu problema acum am descoperito dar in urma cu 3 zile mi.a intrat apa de la ploaie la la boxa din fata(langa senzori)dar boxa se aude daca ar fi fost ceva de acolo nu se strica si boxa?

| Laurentiu340 a răspuns (pentru Andrwi):

Ba da habar nu am ce ar putea sa aiba poti sa dai un reset din recovery si sa vezi daca tot asa facewinking daca a intrat apa trist, inseamna ca de la apa e poti sa il bagi intr-o punga cu orez, orezul absoarbe apa din cate stiu happy

| GoldenBoy17 a răspuns (pentru Andrwi):

Da, s-a stricat din cauza apei, trebuiesc schimbati

| Racolatorul a răspuns:

Da, si eu am intalnit aceasta problema la telefonul meu. Iti recomand un GSM.