| melena a întrebat:

Se poate sa descarc aplicatii pentru smartphone cu sistem de operare windows 8, pe calculator, si apoi sa le transfer in telefon prin cablu de data?

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Nu, nu se poate.

O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa downloadezi orice pe calculator si apoi sa le tranferi pe mobil, dar :
1. trebuie sa downloadezi doar kiturile si sa le instalezi numai pe mobil si nu si pe calculator;
2. kiturile downloadate trebuie sa fie pentru sistemul de operare al telefonului, adica pentru Windows 8;
3. ai grija cu virusii si instaleaza si un antivirus pentru mobile;
4. cred ca e MULT mai usor daca te conectezi prin WIFI si downloadezi si instalezi aplicatiile direct pe smartphone.

| Krosom a răspuns:

Nu, evident laughing. Telefonul tau nu are Windows 8, ci Windows Mobile, iar calculatorul tau are Windows 8, deci fa diferenta.

| melena explică (pentru Krosom):

Cred ca raspunsul tau nu-si are locul. Tu nu ai inteles bine intrebarea mea, te asigur ca toate datele ei sunt corectewinking

| Krosom a răspuns (pentru melena):

Intrebarea ta in sine nu are ce cauta. Cat de prost sa fii sa crezi ca daca ai Windows Mobile ( asa se numeste Windows-ul 8 de care zici tu pe telefon ) poti sa folosesti programele si jocurile pe care le ai pe PC. Doamne... Cum a zis si Eugen Marius, aplicatiile trebuie sa fie pentru sistemul de operare al telefonului, dar daca ai Windows 8 si pe calculator asta nu inseamna ca aplicatiile merg pentru telefon fiindca are Windows Mobile laughing

| coriinawtf a răspuns:

Nu se poate

| theodor4 a răspuns:

Depinde de aplicati si fi atenat/atenta ca windows 8 le poate instala pe el.