| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 a întrebat:

Seara buna!

Vreau sa-mi cumpar un smartphone, dar. nu stiu ce telefon.
M-ar interesa cateva detalii pentru un telefon bun. nu vreau exemple, ci doar niste specificatii pentru un telefon ce-l pot gasi la un pret rezonabil happy

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa iti alegi niste criterii si sa stii daca vrei un telefon cu care sa te dai mare sau unul pe care sa il folosesti pentru performante si sa nu te intereseze marca. Samsung are foarte multe telefoane, printre care sunt si unele cat de cat performante si accesibile, dar ai putea sa te uiti si dupa firme mai putin cunoscute, precum Allview (care este brand romaneasc). Ca si dotari, la fel iti spun, tu trebuie sa stii pentru ce functii vrei telefonul. Poate iti place sa faci poze cu telefonul, atunci iti recomand unul cu camera de cel putin 5 megapixeli care sa aiba si dotari, blit, autofocus etc. Daca vrei sa te joci pe telefon, ar fi bine ca acesta sa aiba un procesor mai bun, de exemplu unul Dual Core de 1 GHz sau mai mare si memoria ram sa se apropie macar de 1 GB. Daca vizionezi diferite lucruri sau por si simplu crezi ca ti-ar placea mai mult, te poti orienta dupa un ecran mai mare. Eu zic ca un ecran de 4" este punctul de comparatie, ce e peste e marisor pana la 4, 5", peste 4, 5" e chiar mare si ce e sub 4" e mai micut... Pana la 3, 5". Memoria interna ar fi recomandat sa fie de cel putin 4 GB, dar daca gasesti un telefon cu 8 GB e si mai bine. Bafta! Sper sa faci alegerile potrivite!winking

| Mario1999 a răspuns (pentru Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0):

Da, si aceasta este o varianta destul de buna, mai ales ca si pretul e mai mic. Mie personal imi place si mi se pare mai bun varianta standard I9100 deoarece are memoria interna mai mare (16 GB, nu 8) si culorile mi se par mai tari. Dar avand in vedere ca acum I9100 nu se mai prea gaseste nou, se merita si I9105 daca iti place... Un beneficiu a lui I9105 este functia NFC, dar nu stiu cat de utila este deoarece nu toata lumea are si boxe cu NFC. Dar per ansamblu, eu zic ca e bun.

3 răspunsuri:
| OmuNegru2 a răspuns:

Uite aici ceva bun http://bit.ly/1vNAn4s