| NiicoTina a întrebat:

Seria bateriei unui telefon nou este trecuta in cartea telefonului sau in contract? Multumesc

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Seria este trecuta in certificatul de garantie indiferent daca cutia este sigilata sau nu. Certificatul de garantie se pune alaturi de cutia sigilata pentru ca este pus de firma de service dar ca sa fie valabil trebuie sa aiba seria care este luata de pe telefon. Daca firma producatoare a pus seria pe cutie nu o mai desface si atunci este sigilata. Daca nu trebuie sa o desfaca. Concluzie: exista seria pe certificatul de garantie indiferent ca vrea sau nu vrea altcineva.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Este trecuta in certificatul de garantie al telefonului daca cutia a fost deschisa in magazin. Daca telefonul a venit in cutie sigilata, prin curier, nu este trecuta nicaieri.