| Alex9595 a întrebat:

Slaut TPU. Prietena mea are un Huawei u8650-1 si si-a cumparat azi Frog pentru internet. A trimis sms cu "A WNW" la 969 si ca de obicei i-a zis sa raspuna pentru setari. A dat sms pentru setari dar nu a primit nmc inapoi. Am ajutat-o eu si a facut setarile manual. A bifat "date activate" a selectat ca punct de acces web'n'walk. Dar tot nu merge... Ne chinuim de cateva ore si nu rezolvam nmc. Daca ne puteti ajuta am fi recunoscatori... Ms anticipat

Răspuns Câştigător
| FaraSperantaSEN a răspuns:

Aa
pai
intra la setari/ wireless si retea/retzeke mobile(si seteaza Utilizare pachete de date

3 răspunsuri:
| FaraSperantaSEN a răspuns:

Esti sigur ca ati scris cum trebuie al setari?

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Daca nu ai facut asa icnearca.
Setari/wireless si retzea/Retele Mobile/nume puncte de acces( daca nu ai asa ar terebuii sa ai cv asemanator)va aparea cv cu frog internet sau cv cu "INTERNET"
si setarile sunt

Name:cosmote internet
Apn:wnw
Proxy:10.252.1.62
Port:8080
Username:wnw
Password:wnw
Server:
Mmsc:http://m.webnwalk.ro
Mms:
Apn type:default

| Alex9595 explică (pentru FaraSperantaSEN):

Am doar am zis ca am setat ca punct de acces web'n'walk cu setarile care le-ai zis si tu nu merge... Nu apare sus la notificari ca e activat internetul... Nu stiu ce are.

| FaraSperantaSEN a răspuns (pentru Alex9595):

Aa
pai
intra la setari/ wireless si retea/retzeke mobile(si seteaza Utilizare pachete de date