| StefanDrg a întrebat:

Smartphone bun in buget maxim 400 euro? Nu ma intereseaza deloc camera foto/video. Ma intereseaza sa fie rapid in Youtube Facebook jocuri etc

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

In acest caz, ai nevoie de procesor cat mai puternic,
8GB+ RAM, sau mai mult daca e vorba de jocuri pretentioase.

Nu poti cumva plusa la 2200 RON?

https://altex.ro/......02/512-gb/

Redmi Note 13 Pro+
ar avea stocare 512 GB de tip UFS 3.1
procesor 2x 2, 8GHz + 6x 2.0 GHz
si 12GB RAM
Nu cred sa gasesti specificatii mai puternice in acest pret, la ora actuala.

Altfel,
daca nu iti permiti sa treci de 2000,
o varianta buna ar fi un procesor cu 2x2.6 + 2x2.0 GHZ,
adica
Galaxy A34 (120Hz ecran)
Motorola Edge 40 (144Hz ecran)
Motorola Edge 40 Neo (144Hz ecran)
Motorola Edge 30 (144Hz ecran)
Oppo Reno 10 (120Hz ecran)

https://www.pcgarage.ro/......a-la-2000/

| StefanDrg explică (pentru NLS):

Nu pot plusa la 2200 decat daca mai astept cam 2 saptamani. am maxim 2000 lei in prezent din pacate

| NLS a răspuns (pentru StefanDrg):

Atunci raman cele 4, caci Redmi-ul nu mai e la 2200 oricum, e 2700 acum

Sau, daca vrei sa astepti si il gasesti la 2100, merita din plin acest OnePlus, e cel mai puternic dintre toate

https://altex.ro/......TONEPN3GR/

https://altex.ro/......TONEPN3GY/

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu as zice ca in bugetul acesta si raportat la performanta ar fi xiaomi, ti-am filtrat o lista aici https://www.emag.ro/......priceasc/c

sunt de luat in calcul si celelalte branduri china : oppo, xiaomi (cum am zis), Huawei

| lpavel a răspuns:

La banii acestia poti cumpara orice telefon ca va fi bun pentru ce vrei tu!
Dar nu cumva sa crezi ca daca telefonul e scump atunci va fi rapid toata viata... laughing
Dupa un an sa zicem daca l-ai folosit mult pe net atunci se va incetinii pentru ca se umple memoria cache! Decat sa schimbi telefoanele la fiecare 1-2 ani mai bine invata cum sa golesti memoria cache din cand in cand si atunci nu se va mai incetinii!

| StefanDrg explică (pentru lpavel):

Am spart display-ul la actualul telefon Samsung s20 ultra 5G. pe care il am de 4 ani. Am dungi verzi pe ecran. si e prea scump sa schimb display-ul. Mai bine iau alt telefon. Nu schimb telefoanele des si ma primesc sa golesc memoriiile ram/cache. Stiu sa sterg cookies din browsere. etc Nu judeca inainte sa cunosti

| StefanDrg explică (pentru StefanDrg):

Ma pricep*

| lpavel a răspuns (pentru StefanDrg):

Atunci scuze, credeam ca esti unul din aceia care schimba telefoanele in fiecare an...

| mODIN a răspuns:

Xiaomi Redmi Note! De zece ani n-am mai folosit alt brand