| GamesOffLine a întrebat:

Spuneti-mi va rog care este ultima versiune de Android pentru Samsung Galaxy Gio?

3 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

Oficial vorbind, este 2.3.6, dar iti poti instala la service-uri de cartier si 4.0 ICS sau 4.1 JB, dar telefonul iti va sacada in meniu, dat fiind faptul ca potentialul sau maxim este dat de 2.3.6.

| GamesOffLine explică (pentru AllinaDaniella):

La mine e 2.3.3 nu stii cum se poate de renoit veriunea la 2.3.6 in conditii casnice happy?

| AllinaDaniella a răspuns (pentru GamesOffLine):

Legi telefonul de pc prin cablu usb, deschizi Samsung Kies (sau il instalezi de pe site-ul lor in caz ca nu il ai instalat) iar telefonul isi va cauta si instala update-ul necesar.Mai sus de 2.3.6. nu ti se va duce, e ultimul pentru Gio.