| anonim11112 a întrebat:

Spuneți-mi, vă rog:Ce telefon e mai bun? Samsung J4+ sau Huawei P9 Smart 2019?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P9 smart 2019

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut!

De la Samsung, seria J nu este stralucita. Eu ti-as recomanda P9 Smart. Este mult mai bun. In general tefeoanele Huawei au inceput sa intreaca orice alta firma de pe piata.

Desi J4 Plus a fost lansat cu vreo doi ani mai tarziu decat P9 Smart iata cateva avantaje al P9 fata de J4:

P9 are procesor octa core pe cand J4 este quad core

P9 are senzor de amprenta si quick charge, adica se incarca in aproximativ o ora cu incarcatorul original. J4 se incarca mai greu.

P9 are 3GB RAM pe cand J4 doar 2GB.

P9 ofera busola si are giroscop pe cand J4 nu are.

P9 are 424 ppi pe cand J4 doar 274 ppi. Asta inseamna calitate mai buna la poze, video etc. pentru P9.

Atat ca J4 are dual sim, capacitate mai mare de sd card (pana la 512Gb in loc de 128Gb insa nu cred sa ai nevoie de atata spatiu) si un ecran ceva mai mare.

Overall insa, eu as lua P9 Smart cu ochii inchisi.

happy

| Zuzumilk26 a răspuns:

Huawei P Smart 2019.

| Drsss a răspuns:

P9, am Samsung j4 plus, nu sunt deloc multumit de el, scoate poze naspa si degeaba e mare ca nu prea e bun deloc.

| 1q0p2w9o a răspuns:

Nu stiu exact specificatiile de pe P9 Smart, dar nu vad sensul in a compara aceste 2 telefoane. In mare, daca faci poze, as alege P9 Smart. Daca nu, J4+ pentru soft si ecran.