| PRoMeTHeUM a întrebat:

Stie cineva ce as putea face sa nu mi se descarce telefonul in 3 ore? L am incarcat la 5 si era full..acum(bateria descarcata)
Help big grin

Răspuns Câştigător
| eXtreme21 a răspuns:

Salut!
Pai sa-ti spun 3 lucruri care consuma cel mai repe bateria:
1. sms-urile
2. vibratiile
3. navigarea pe net
La mine din cauza celor 3 se consuma repede bateria. Ai putea sa le eviti pentru a avea mai mult timp baterie.
Sper ca am putut sa te ajut.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru eXtreme21):

Ba tu glumesti acum nu? Nu incerca sa o aiuresti pe biata fata!
Ea intreaba o intrebare frumos si tu i-ti bati joc de ea? Esti nesimtit! Unde ti-s cei 7 ani de-acasa?
Tu acum vrei sa dai vine pe ea, ca este vinna ei ca bateria se cunsuma asa de repede! Ce prost gust!

| eXtreme21 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Invata sa vorbesti si apoi sa-mi spui mie "ce prost gust". Ce inseamna pentru tine "ea intreaba o intrebare". Cand o sa stii sa legi cat de cat o propozitie atunci poti sa-mi spui tu asemea lucruri!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru eXtreme21):

Problema este ignoranta ta fata de sensibilitatea pe care noi, fetele o avem. Nu poti sa vii si sa zici atat de direct si urat aceste lucruri!

| Elianna a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Esti intr-o grava eroare!
Userul @DjG3o are perfecta dreptate.
Eu zic sa te potolesti si sa ai grija cum te exprimi pe site! Userul nu a gresit cu nimic. S-a exprimat politicos si la obiect.
TU gresesti!
Esti total/a paralel/a cu tehnica.

| eXtreme21 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Ce ti se pare ca am spus urat? Am incercat doar sa-i explic un mod prin care sa-i tina bateria mai mult!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Elianna):

Scuza-ma sa-ti spun dar nu am 2 sexe.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru eXtreme21):

Problema este ca uneori stariile de spirit se schimba care rezulta in... enervarea asupra unori lucruri banale.
Vina ta este ca te-ai aflat in locul corect intr-un timp gresit.

| Elianna a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Stai cam rau cu logica!
Eu nu stiu daca numele tau este Neimaginabil_A sau Neimaginabila!, sau care o fi! Asa ca, sa nu te fac de un sex care nu esti, le-am pus pe ambele, sa alegi tu corect!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Elianna):

Nu pot alege unul deoarece, precum ai zis stau rau cu logica!

| Elianna a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Deja ai inceput sa bati campii!
Termina!
Daca mai ai ceva de spus la intrebarea omului, atunci fa-o. Daca nu...lasa-ne!
Ca postarea este facuta la categoria "telefonie", nu "conversatii"!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Elianna):

Adevarul este ca eu nu mai raspund intrebarii, ci exclamatiilor tale.

| Elianna a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Bine faci!?!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Elianna):

I-ti voi raspinte exclamatiei cu o alta intrebare:
Daca tu esti un expert TPU, probabil ca petreci mult mai mult timp pe TPU, ma asteptam la raspunsuri mai maturi si mai calme, deoarece exclamarea in timpul unei discutii o poate face orice om, indiferent de varsta si maturitate, dar a calma discutia prin a raspunde calm, mai putini.
Tu ce impresie vrei sa dai despre tine insuti pana la urma?
Poza zice ca esti un expert in a raspunde la intrebari, dar esti tu oare un expert in a linistii o discutie?

| Elianna a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Aici nu este vorba de mine, ci de telefoane.
Faptul care m-a iritat a fost ca faceai pe cineva nesimtit si... vorba aia, troaca de porci, pe un subiect la care tu erai pe dinafara.
Trebuia sa raportez postarea ta injurioasa si sa o transmit la admini.
Iar faptul ca sunt expert...este meritul meu, in ciuda ta.
Acuma tot tu vociferezi? Ai tupeu, nu gluma!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Elianna):

Bine-nteles ca am tupeu, nu voi fi calcat de.....niste existente inferioare. Si sincer, putin i-mi pasa ca esti un expert, ceea ce ma deranjeaza este ca nu ai atins stereotipul care se asteapta de la experti.
In primul rand, i-mi pare rau ca trebuia sa raportezi postarea mea injurioasa si sa o transmiti la admini! Dar adevarul este ca nu se poate face nimic la acel post.
Se poate sterge din fata ochiilor unor oameni dar niciodata nu se va sterge din infinitul nor al internetului.
In al doilea rand nu poti dovedii ca acesasta postare a fost facuta catre respectivul om deoarece sunt niste vorbe goale aruncate asupra unui nume imaginar care exista numai pe internet si nu in afara lui. Adevarul este ca aceasta reprosa a fost aruncata asupra unui utilizator de internet pe care nici macar nu se cunoaste pe el insasi deoarece indentitatea noastra de pe internet nu va oute niciodata fii indentitatea noastra adevarata.
Este ca si cu ai zice ca Madonna a fost ea insasi pe scena ceea ce este o minciuna! Pe scena a fost o papusa controlata de bani, nimic maii mult, nimic mai putin.

| Elianna a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Wow... De gura esti buna (am dedus din postarile tale anterioare ca esti o EA), la tehnica stai mai prost!
Pot dovedi multe! Habar n-ai tu cate!
Asa ca las-o balta si muta-te la alta intrebare la care ai ce raspunde.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Elianna):

DIn pacate se pare se ca nu tai observat ca majoritatea raspunsurilor mele castigatoare sunt adresate care unei intrebari despre tehnica. Dar sa scoatem din calcul acest fact si sa presupunem ca habar nu o amm cu tehnica.
Eu nu am nici un interes sa raspund la o intrebare deoarece interesul meu se afla aici, unde ironia ta care este mai gigantica decat pamantu-ntreg ma fascineaza.

| Elianna a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Toate raspunsurile tale castigatoare, 38 buc, sunt pe aproape un an obtinute! Eu atatea adun intr-o luna. Si nu mi-le dau singura.Si nici nu stau zi si noapte la PC!
Propun sa incheiem discutia asta aici ca este neproductiva si ii dam omului care a intrebat senzatia ca ii raspundem lui si noi suntem pe campii.
Fascinare placuta!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Elianna):

Inainte de a-ti multumii pentru aceste nobile urari, as vrea sa te intreb ce perechi de culori i-ti incanta privirea pe aceasta campie?

23 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Alta baterie!
De acord cu @DjG3o.

| eXtreme21 a răspuns (pentru Elianna):

Mersi @Elianna. Incerc doar sa ajut, doar ca in cazut asta asa patesc si eu cu bateria.

Răspuns utilizator avertizat
| tud1988 a răspuns:

Verifica sa nu iti fie pornite bluethoot-ul si alte minuni si cel mai important, scade nivelul luminozitatii.