| tak3metothehospitall a întrebat:

Stie cineva ce-i pot face la un Allview A5 Duo care nu mai porneste/booteaza(nu merge nici in recovery mode)?

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Daca e mort, trebuie sa gasesti un service care poate sa ti-l repare prin metoda JTAG (lipeste fire direct la placa de baza si rescrie memoria cu un box special) altfel trebuie sa o schimbi.

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Aceeasi problema cu un a5 quad, era stricata placa de baza... daca nu e in garantie n-ai ce sa ii faci decat sa ii schimbi placa de baza, lucru costisitor (costa aproape cat telefonul la mana a 2-a)