| LorenaaGabrielaa a întrebat:

Stiti cumva de ce nu imi merg datele mobile(internetul de pe cartela). Am un S3, abia mi l-am luat akm o saptamana si aseara mi-am reincarcat cartela si mi-am pus internet pe ea. Am umblat in setari si degeaba... stie cineva? Trebuie sa ma duc la Cosmote sa imi faca ceva?

4 răspunsuri:
| Scorpiel a răspuns:

Da. Internetul nu o sa iti mearga de pe cartela pana nu ceri setarile de internet de la Cosmote. E de ajuns sa suni la 1234 si sa cauti prin meniu setari pentru internet... daca nu ma inseala memoria o sa iti spuna sa trimiti un sms fara text la un numar scurt (netaxabil) si ca raspuns os a primesti setarile pe care apoi trebuie sa le memorezi.

| Unknow9990 a răspuns:

Trebuie sa intri pe ''WWW'' pe site si sa activezi!

| sebyHVA a răspuns:

Pai la setari Wireless si retea->retele mobile -> profile, alege profilul "Broadband 3G".

| Foloanca a răspuns:

Intra pe internet si faci ce iti spune acolo. Funda?