| AndreiMarius26664 a întrebat:

Stiti de unde pot cumpara un capac de sticla de s8 cu acela imei ca telefonul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa scrii corect intrebarea, ca nu intelegem ce doresti.
Ce capac de sticla vrei? Pentru cratite sau cutii?
Ce-i acela "imei"?

| anonimg a răspuns:

Imei-ul unui telefon este înscris doar pe placa de baza.
Deci poți să cumperi orice capac de sticla și orice componenta, pentru că IMEI are doar placa de baza a telefonului.

| Arthiom a răspuns:

Folia de sticla pentru telefoane nu are treaba cu imei-ul si nici nu are, nu a avut, si nu va avea imei. Poti folosi orice folie de oriunde oricand.
Cine ti-a spus prostia asta e si el facut gramada.

| AndreiMarius26664 explică (pentru Arthiom):

Capacul vine din fabrica cu imeiul inscris si pe ppaca insa s-a spart
alt capac vine cu alt imei in functie de lot pentru ca nu e capacul din fabrica pot cumva obtine un capa cu imeiul de pe placa sau nu