| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Ce părere aveți de Huawei mate 20 lite și din ce este realizat? Este un telefon bun?

Răspuns Câştigător
| InteractiV a răspuns:

Huawei Mate 20 Lite este un telefon decent in concordanta cu pretul acestuia, ti-l recomand, daca asta vrei sa auzi. Legat de componentele unui telefon bun, criteriile dupa care iti alegi un telefon bun, in primul rand si cel mai principal, bateria, cu cat bateria are mai multi mAh (Mili amperi), al doilea si al treilea lucru, memoria RAM respectiv Procesorul. Cu cat memoria RAM este mai mare, cu atat telefonul se misca mai rapid si eviti problemele de genul (blocat, miscare lenta si etc) Procesorul te ajuta la rularea buna a jocurilor, asta daca iti cumperi telefonul pentru jocuri. In cele din urma, memoria telefonului sa fie cat mai mare. O zi buna, funda?

| Legion7X a răspuns (pentru InteractiV):

Nu am bani de un telefon gen iphone, s9 vreau unul să se încadreze la un buget de 1000 lei sau 1200 lei adică cred ca sunt tel destul de complexe.

| InteractiV a răspuns (pentru Legion7X):

Cauta un telefon care sa se incadreze in bugetul tau, si sa se apropie de criteriile pe care ti le am lasat eu mai sus.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Părerea mea e să-l lași baltă dacă nu cumva l-ai luat deja. La aceeași bani, uite aici o bijuterie de Samsung - și e peste chinezăria aia

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9284&idPhone2=9340

| debarasator63 a răspuns:

E un telefon ok. L-am luat pentru nepotul meu acum 2 luni la oferta. "Chinezaria" merge foarte bine happy

| Legion7X a răspuns (pentru debarasator63):

Ca vorbim de chinezãri.
Mai există vreun Samsung sau iphone în magazinele din România să nu scrie Made în China?