| NobodyHeree a întrebat:

Telefonul meu a stat inchis 2 zile ( iphone 5 ) si cand l-am bagat la incarcat si l-am deschis, imi apare sus in coltul din stanga "Cautare... " si merge sa trimit/primesc sms-uri, dar nu merge sa primesc apeluri. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Du-l la un service. nu mai sta asa cu el. Mi se pare ciudat, n-am mai intalnit asta. thinking

| Iulian03 a răspuns:

Buna! Probabil ca telefonul tau este fals.L-ai verificat?

| NobodyHeree explică (pentru Iulian03):

Nu este fals. A fost verificat. Plus ca pana sa stea inchis nu a avut nici o problema.

| Iulian03 a răspuns (pentru NobodyHeree):

Atunci du-l la un service.

| MCG a răspuns:

Reseteaza-l sau du-l la un service! Altfel risti sa faci mai rau!

| NobodyHeree explică (pentru MCG):

Cum sa-l resetez?

| MCG a răspuns (pentru NobodyHeree):

E o combinatie de butoane care trebuiesc apasate in acelasi timp dar nu stiu exact care e pe 5 thinking

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Inainte sa-l duci la service fa urmatoarele:
1.Verifica sim-ul sa aiba semnal pe alt telefon si dezactiveaza codul pin.
2. Opreste telefonul, introdu sim-ul si conecteaza-l la pc, cu iTunes deschis.
Daca nu ai semnal, mergi la service:

http://www.servicegsm.info/service-reparatii-iphone/
http://www.servicetelefoanegsm.ro/service-reparatii-iphone/

| yknow a răspuns:

Scoatei cartela si bateria.Incearca si daca merge da-mi funda