| creangaemanuela a întrebat:

Am si eu o problema, am un iphone 5s, si de cateva zile nu mai merge cum ar trebui, a inceput sa arate constant in coltul din stanga sus "Cautare..." unde ar trebui sa arate operatorul retelei, si a arata asa vreo doua zile, asa ca l-am readus la setarile din fabrica sperand ca se va rezolva, iar acum nu mai pot sa il activez, imi zice ca e indisponibil si inca imi apare cautare acolo sus. Ce sa fac? sad Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Degaj3 a răspuns:

Am avut si eu un prieten cu astfel de problema. Cred ca e ceva comun la 5s. In fine la el problema erea la sim nu statea bine cartela pe slotul când baga slotul cu cartela in telefon cartela se ducea mai in fata si nu o "prindea bine". Uita-te si tu la cartela si eventual incearca alta cartela. Bafta!

| creangaemanuela explică (pentru Degaj3):

Degeaba, nu merge, ca si cu cartela si fara cartela, imi arata "Cautare" la retea

| Degaj3 a răspuns:

Atunci faci și tu un factory reset. Cred ca la iOS se spune restore din iTunes documenteaza-te.