| Gamergusti a întrebat:

Știe cineva dacă telefonul Xiaomi redmi note 8 are NFC(nu versiunea pro)? Am căutat pe mai multe site-uri și review-uri dar nu zice nimic de NFC

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Are NFC, pana si telefoanele de buget au.

"The Redmi Note 8 comes with Near Field Communications (NFC) functionality for transferring content with other NFC-enabled devices."

| anonimg a răspuns:

Aici nu spune că are NFC; dar spune că există 3 modele:
https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8-9814.php
(Verifică la COMMS și la MISC).
Sfatul meu este să întrebi vânzătorul înainte de a-l cumpăra, și să-i spui că îl dai înapoi dacă nu are NFC.

| Bogdan70001 a răspuns:

Redmi Note 8T are NFC...defapt asta-i singura diferenta dintre Note 8 si Note 8T, ca Note 8T are NFC

| PaladescuVirgil a răspuns (pentru regis):

Regret, nu are NFC vobesc de REDMI 8 ...atat

| PaladescuVirgil a răspuns (pentru regis):

Gresit... Redmi 8 simplu nu are NFC

regis
| regis a răspuns (pentru PaladescuVirgil):

Vorbeste despre ce vrei. Omul intreba de Redmi NOTE 8.
Plus de asta, sunt 3 ani jumate de atunci... Nu crezi ca e cam tardiv?!?