| JusTPauL a întrebat:

Tine o zi intreaga, bateria la iphone 8 plus?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Https://youtu.be/K5LZR92UKHk
Vezi cat rezista bateria unui iphone. E primul ce ramâne fara baterie intr-un test banal. Iphone 8+
Nu cred ca au schimbat fabricantul insa cu toata reclama lor ca au sistemul optimizat ca sa dureze bateria intre altele sunt cele mai slabe la acest domeniu.
Eu am un oneplus 5T si nu il schimb pentru o castana Apple nici daca mi-l dau cadou. Sunt o multime de telefoane ce costa mult mai putin si au aceleasi prestatii sau inclusiv mai bune.

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ajunge sa tina pana la ora 16 aproximativ, la un uz normal, sa fii mulțumit. La domeniul baterie Apple nu e printre cei ce dețin supremația.

| JusTPauL explică (pentru gelu1970):

Asa este n-au o baterie foarte buna. Dar daca nu gresesc au schimbat producatorul de baterii, iar iphone este destul de bine optimizat sa nu consume energie degeaba.
Am fost surprins sa vad ca la un prieten, iphone 8 conectat la o boxa prin bleutooth a rezistat pe yt in jur de 5 ore si cu luminizitatea pe maxim.
Iar Lg ul meu cu 3000mah a rezistat mai putin si luminozitatea la jumate.

| gelu1970 a răspuns (pentru JusTPauL):

Https://youtu.be/K5LZR92UKHk
Vezi cat rezista bateria unui iphone. E primul ce ramâne fara baterie intr-un test banal. Iphone 8+
Nu cred ca au schimbat fabricantul insa cu toata reclama lor ca au sistemul optimizat ca sa dureze bateria intre altele sunt cele mai slabe la acest domeniu.
Eu am un oneplus 5T si nu il schimb pentru o castana Apple nici daca mi-l dau cadou. Sunt o multime de telefoane ce costa mult mai putin si au aceleasi prestatii sau inclusiv mai bune.

| Bogdan70001 a răspuns:

Pai gandeste-te ca eu folosesc telefonul normal si la finalul zilei ajunge undeva la 15-20-30yin yang cu 4000mAh (am un Xiaomi Redmi 4X), dar ce sa mai zic la un iPhone 8 cu doar 1800mAh, nu cred ca o sa tina prea mult
Funda?

| JusTPauL explică (pentru Bogdan70001):

Eu ma referam strict la iphone 8 plus. Toata lumea stie ca 8 u are baterie cat pentru jumate de zi. 8plus are 2900mha si se zice ca duce o zi.
Daca compari xiaomi cu un s9plus care are doar 3500mha si duce 2 zile deja e alta treaba.

| TroubleInParadise a răspuns:

Da tine dar atunci când nu folosesti wifi sau bluetooth opreste-le!

| JusTPauL explică (pentru TroubleInParadise):

Nu folosesc wifi, am internet inlimite atat in ro cat si in europa.

| CarolineF a răspuns:

Eu am Iphone 8+ și ma tine o zi intreaga bateria, dar depinde acum si de cat de mult stai tu pe el.