| MadRaven a întrebat:

Știți cumva dacă îmi pot schimba numărul de la Digi păstrând abonamentul? Primesc apeluri de la diferite persoane la care nu răspund și aș vrea să îmi schimb numărul (nu vreau un nr preferențial) și sunt curioasă dacă trebuie neapărat să merg la ei la centru sau le pot da un telefon și dacă trebuie să plătesc ceva.

3 răspunsuri:
| SantalPorcocale a răspuns:

Normal ca se poate.
Ceri o cartela noua, asta-i tot.

| MadRaven explică (pentru SantalPorcocale):

Dacă cer doar o cartelă nouă îmi dau fix o cartelă nouă, cu același număr.
Eu vreau să știu dacă pot schimba numărul fără să merg la ei și dacă costă ceva, că acum câțiva ani costa 15 euro să o schimbi și vreau să știu dacă așa e și acum.

| SantalPorcocale a răspuns (pentru MadRaven):

Ciudat.
Eu pur si simplu le cerusem o cartela cu numar si am primit ( logic, alt numar ).
Oricum cel mai bine mergi la ei si le zici clar ca vrei o cartela cu numar nou, si te rezolva.