| Yasminuta123 a întrebat:

TPU, cum sterg programele APPS din telefon(LG optimus L7)? MUltumesc...

3 răspunsuri:
| DeejayAndr3y a răspuns:

Atunci cand deschizi meniul, ai undeva in coltul din stanga-sus, un buton numit "Edit" cu care poti rearanja aplicatiile tinand apasat si tragand aplicatia unde doresti, sau poti dezinstala orice aplicatie apasand pe butonul rosu din partea dreapta-sus a iconitei.

Cand ai terminat rearanjarea/stergerea aplicatiei, apasa pe "Done" din stanga-sus si va reveni al normal salvand modificarile facute de tine.

| Yasminuta123 explică (pentru DeejayAndr3y):

Pai mie nu-mi apare in meniu mie imi apare imediat cum deschid telefonul!

| col3 a răspuns:

Intri la "apps" si apesi pe butonul de meniu (cel din stanga jos parca era) si trebuie sa-ti apara "editare" sau ceva de felul asta. si la fiecare aplicatie o sa vezi intr-un colt un "-". apesi pe el si se sterge aplicatia. sau ar mai fi o varianta din managerul de aplicatii. acolo le ai pe toate si le poti dezinstala si de acolo. sper ca ti-am fost de ajutor.