| xCodry a întrebat:

Un prieten are un telefon Orange Stockholm si si-a pus un tipar pe care eu laughing l-am bagat de vreo 10 ori si nu l-am nimerit si i s-a blocat telefonulwinking. Problema este ca amicul meu nu stie contul de e-mail pe care e facut, imi puteti spune cum il poate afla sau cat costa reinstalarea soft-ului telefonului?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

In primul rand nu il poate afla(asta daca nu si-l aminteste)
in al doilea rand nu trebuie sa isi reinstaleze nici un soft.
tot ce trebuie sa faca iti voi spune eu acum
Inchide telefonul
si intra in ROM RECOVERY
pentru a intra in ROM RECOVERY este necesara o combinatie de butoane sunt 5 astfel de combinatii una duce in DOWNLOAD MOD si una in ROM RECOVERY eu iti voi spune toate combinatiile tu urmeaza sa o descoperi pe ceea care il duce in ROM RECOVERY:
1 power+volum up+home
2 power+volum down+home
3 power+volum up
4 power+volum down
5 power+home
Acum ca ai intrat in ROM RECOVERY trebuie sa stii sa navighezi
volum up/volum down= sus/jos
home=selecte(posibil sa fie si power)
back=back
acum ca stii sa navighezi in ROM RECOVERY
trebuie sa dai select pe rubrica
Wipe data factory reset
pe urma dai
Yes delet all user data
dupa ce se termina procesul
o sa scrie
wipe data factory reset complet
acum dai back
si dai select pe rubrica
reboot system now
acum telefonul se va reseta
dupa ce porneste se va incarca sigla producatorului sau sigla android
dupa ce se incarca sigla telefonul intra in procesul de configurare android
ca atunci cand l-ai aprins pentru prima data!
P.S sa nu selectezi in ROM RECOVERY altceva in afara de WIPE DATA FACTORY RESET
sper ca ti-am fost de ajutor
daca urmezi fiecare pas spus de mine
ai sa poti sa utilizezi din nou telefonul
mult succes!

| panther2007 a răspuns (pentru panther2007):

Combinatia de butoane trebuie apasata in acelasi timp

| xCodry explică (pentru panther2007):

Merci happy el stia de aceasta chestie si a reusit intr-un sfarsit sa sil reseteza.