| bella5 a întrebat:

Am si eu o problema : telefonul meu Orange Nivo mi s-a blocat, deoarece cineva la deblocarea telefonului mi-a bagat mai multe,, desene " gesite. Desene in sensul acela, cand deschizi telefonul trebuie sa faci un,, desen". Acum imi spune ca am incercat de prea multe ori si trebuie. sa scriu contul Google, nu il mai stiu. Ce fac?

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In cazul in care nu mai stii desenul/parola de deblocare a telefonului trebuie sa introduci userul si parola contului de gmail pe care l-ai configurat pe telefonul tau. In caz contrar va trebui sa il trimiti in service. Poti trimite telefonul in service, mergand cu acesta, certificatul de garantie si factura fiscala intr-un Orange Shop.

Cu prietenie,
Orange Helper