| adi787 a întrebat:

Un prieten de al meu are un iphone 4s si au aparut niste probleme, cand introduce cartela sim nu ii citeste reteaua, in colt unde trebuie sa apara semnalul pentru retea scrie "searching" a incercat cu orice cartela sim, Orange, Vodafone etc.(telefonul e deblocat in toate retelele) a dat restore(adica a resetat telefonul) si citeste reteaua cateva minute/ore dar dupa iar scrie "searching"

Cum ar putea fi rezolvata problema?(are iOS 7.1.2)

PS:nu imi ziceti sa il duc intr-un service gsm sau sa ii dau update la ios8 ca nu rezolv nimic.

1 răspuns:
| SorinTudor a răspuns:

Este foarte posibil sa aiba probleme cu antena.