| BubbleGumyy a întrebat:

URGENT! Mi-am reincarcat cartela Orange acum vreo saptamana cu 5 euro, mi s-a activat optiunea cu 2000 min in retea, etc.acum nu mai pot apela sau trimite SMS-uri si primesc mesaje cu "Nu aveti suficient credit pentru a..blablabla" Ce SE INTAMPLA?!?!? Nu sunt pe abonament si nu mi s-a mai intamplat asta pana acum

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
daca vrei sa verificam si noi situatia, te rugam sa ne spui intr-un mesaj privat numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange Helper

| CristianCRS a răspuns:

Iti poti face cont pe orange.ro,dupa ce o sa ai confirmarea inregistrarii acolo ai istoric, apeluri si optiuni activate chiar si data la care ai incarcat. Exact aceleasi date apar si la Orange.
Asadar ce iti ramane de facut este sa suni la 444, apesi tasta pentru limba romana, apoi 1, sau 2 sau orice si apoi imediat fara sa stai sa asculti ce spune robotul apesi tasta 0 si astepti sa iti raspunda un consultant Orange, ii explici ce si cum, o sa iti ceara numarul si o sa il verifice si va face tot posibilul sa rezolve problema daca ai intr-adevar dreptate.
Acum depinde ce optiune ai. daca ai ramas fara minute sau sms nationale care de obicei sunt putine la 5 euro...si suni sau dai sms pe vreun numar de Vodafone, cosmote este normal sa iti afiseze "Nu aveti suficient credit pentru a etc''

| Dyana8 a răspuns:

Ai incarcat vreodata inainte doar cu credit ( adica doar euro, fara minute)?