| Nustiunimica123 a întrebat:

Urmeaza sa plec intr-o tara straina pentru jumatate de an. Am numarul meu de telefon la care nu vreau sa renunt pentru ca il am de foarte mult timp. Cand ajung in afara tarii pot sa pastrez cartela cu numarul de Romania si sa reincarc cartela lunar de acolo? Sau ce trebuie sa fac ca sa nu imi iau alta cartela si sa nu imi expire asta actuala?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vorbeste cu operatorul tau de telefonie, activeaza-ti roaming si optiuni internationale, valabile in tara in care mergi.