| DeDeBlonda a întrebat:

Va rog, am o intrebare si sunt disperata caci nu stiu ce-am facut. Am un Samsung Galaxy Gio si nu prea mai aveam memorie in el si se misca greu si m-am gandit sa-l inchid s-apoi sa-l deschid din nou doar ca, atunci cand se deschide tot lumineaza sigla de Samsung si nu se mai deschide telefonul deloc.
CE POT FACE, HELP VA ROG! Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

E posibil să ai o "problemă" cu softul sau să ai un virus pe telefon ( dacă nu ai instalat antivirus )...

Încearcă să-l închizi, scoţi bateria pentru 10-15 minute, apoi introduci înapoi bateria şi îl pui la încărcat FĂRĂ să-l deschizi.
Când este încărcat complet ( după 2-3 ore ) îl scoţi de la încărcat, scoţi bateria din el pentru 10-15 minute, apoi o introduci înapoi şi încerci să-l deschizi, apoi verifici dacă e ok.

Dacă NU reuşeşti aşa, atunci poţi încerca să faci un hard reset cu metoda de la linkul :
http://android-core.com/......reset.html

http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-gio-s5660-hard-reset.html

Dacă NU ai antivirus pe telefon, să-ţi instalezi ( după ce rezolvi problema menţionată de tine )!

Poţi să instalezi Avast! Free Mobile Security - îl poţi descărca de la linkul :
http://www.avastantivirus.ro/avast-mobile-security

În cel mai rău caz, dacă nu reuşeşti cu nici o metodă, atunci trebuie reinstalat softul.

Dacă NU reuşeşti nici aşa, atunci trebuie dus la un Service.

Toate cele bune.

| DeDeBlonda explică (pentru bursuc001):

Iti multumesc din suflet, pupici

| bursuc001 a răspuns (pentru DeDeBlonda):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţăwinking

O zi frumoasă.

| DeDeBlonda explică (pentru bursuc001):

Ok i-am dat hard reset si mi-a aparut o serie de comenzi precum :
reboot system now
apply update from sdcard
wipe data/factory reset
wipe cache partition
si test redbend fota
PE CE-I DAU? PLZ

| bursuc001 a răspuns (pentru DeDeBlonda):

Scuze de întârzierea răspunsului, dar numai acum mi-a dat "notificare" că mi-ai răspuns.

Încearcă ÎNTÂI cu "reboot system now".

Dacă nu va merge mai bine după, atunci reiei procedura şi îi dai "wipe data/factory reset" şi îţi face o "revenire la setări de fabrică".