| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, contra funda, daca merge, Codul pentru deblocarea unui telefon Alcatel OT 282, codat in Orange, cu IMEI: 861941003757070 si IDprov. 282X-28RGR03

3 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Sigur e Alcatel ot 282? Daca da, crezi ca merita efortul de a-l debloca?

| nicu1iancu a răspuns (pentru manuel72):

Da manuel72, in mod sigur este Alcatel ot282. Si sigur se merita, deoarece este un telefon pentru "batrani", care este al mamei mele si are o pensie de c...t! Ai sa intrebi de ce nu ii cumpar eu unul...Asa, ca este singurul telefon cu care, la varsta ei s-a obisnuit si vede tastele si cifrele de pe display, plus ca in momentul in care formezi numarul se aude si vocal!

| manuel72 a răspuns (pentru nicu1iancu):

Singurele coduri pentru telefoanele Alcatel gasite pe net sunt astea:http://www.unlox.co.uk/alcatel-secret-codes.asp
In rest nu stiu ce sa zic, cred ca la asistenta Orange ti l-ar putea rezolva rapid.