| diNNozo a întrebat:

Va salut! Am un Samsung j3 cu ecranul spart. Este adevarat ca, daca il duc la agentia Orange se pot recupera numerele din telefon? Asa am inteles de la un prieten. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai si nu se poate schimba displayul? Numerele le poti recupera si tu daca conectezi un cablu de date si ai acces la fisierul de tip vcontact sau ceva asemanator.
Daca ai numerele salvate pe cartela e mult mai simplu bagi cartela in alt telefon.
Nu stiu la Orange ce metoda revolutionara au ei de doar acolo se poate, doar nu au vreun microscop militar special cu ajutorul caruia reusesc sa recupereze date sterse din memoria telefonului.

| diNNozo explică (pentru Simpatic):

Salut. am incercat sa contactez telefon la pc dar am cod + trebuie sa dai acces la telefon sa pot umbla cu pc-ul prin el.

| diNNozo explică (pentru Simpatic):

Multumesc. l-am reparat pana la urma

11 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu garantam pentru Orange, dar ideea e ca "daca il duci" la Orange sau un service ce "se pricepe" se poate recupera usor ce ai tu, daca e displayul spart si alte probleme "grave" nu ai, astfel incat sa poti avea acces la telefon.

| cfrtobias a răspuns:

Ai numerele pe telefon nu pe sim?

| diNNozo explică (pentru cfrtobias):

Da sunt pe telefon memorate

| cfrtobias a răspuns (pentru diNNozo):

Nu ai cumva cont google pentru contacte sincronizat?

| diNNozo explică (pentru cfrtobias):

Salut, nu

| diNNozo explică (pentru cfrtobias):

Numerele sunt pe telefon. am rezolvat pana la urma am reparat telefonul

| Eugenonut1 a răspuns:

Nu ştiu să îți răspund la această întrebare, dar dacă vei reuşi încearcă să ți le pui pe cartelă

| diNNozo explică (pentru Eugenonut1):

Multumesc de idee