| anonim_4396 a întrebat:

Va salut pe toți! De curând am cumpărat un iPhone 8 plus fără încărcător. Am 2 adaptoare, unul de Huawei de 10w și unul de blackview de 18W care este mai recomandat sa pot încarcă cu el fără să deteriorez bateria.
Cat și despre cablul lightning am unul de la tellur, usb 2.0, pe care am dat undeva la 30 de lei, ce părere aveți ar trebui să-mi iau altul cu usbc sau este bun și acesta?
Țin sa precizez ca e primul iphone și nu ma prea pricep la încărcătoare și specificații tehnice

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cablul, din cate stiu eu, cel USB C nu se potriveste la iPhone! incarcator foloseste-l pe cel mai puternic. Telefonul isi ia cat ii permite hardware-ul si software-ul.

| OmBanal33 a răspuns:

Recomand sa folosesti adaptorul de Huawei, iar cand vine vorba de cablu, cam irelevant...