| Cristea468 a întrebat:

Voi ce ați alege dontre iPhone sau Samsung Galaxy? Care credeți că sunt mai bune telefoanele din cele două mărci?

18 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Oricare e bun sa arati prostimii ca ai un Samsung sau un iphone

| Bogdan70001 a răspuns:

Eu as alege OnePlus sau Xiaomi, pe bune acum vai de noi, romanii, care alt ceva in afara de Samsung si iPhone nu am auzit... Daca intreb o persoana pe strada despre Xiaomi Blackshark habar nu are ce-i ala chiar daca este unul dintre cele mai performante telefoane din lume sau persoanele care cred ca iPhone a inventat deblocarea faciala xDDD Ba-i da-o dr,. Faceunlock este de incorporata automat de la Android 4.4, doar ca nu multe le suporta...

| gelu1970 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Câtă dreptate ai. În Țara Românească din păcate e multă prostime si incultură. Nu mai gândește nimeni, creierul fiind doar un component uman inutil.

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru gelu1970):

Daca un om isi cumpara Iphone sau Samsung inseamna ca este prost? Prietene, ia-te de mana cu Bogdan7001 si mergeti intr-un loc sa meditati... ai dreptate, daca-mi cumperi tu un OnePlus sau Xiaomi nu ma supar. Atata timp cat platesc eu, eu aleg.

| gelu1970 a răspuns (pentru ZmeuNinja1980):

Eu vorbeam cu Bogdan. Tie nu ti-am cerut parerea.
Si nu cred ca sunt prieten cu tine.
Si poti sa iti cumperi cate Samsung sau iphone vrei.
Nu o sa ajute cu nimic mentalitatea românului.

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru gelu1970):

Presupun ca esti nascut in `70, atunci ai auzit despre ` dreptul la opinie `, prietene gandeste de 2 ori laughing

| Bogdan70001 a răspuns (pentru ZmeuNinja1980):

Omule nu zice nimeni nimic daca ai un Samsung, dar macar sa ai putina cunostinta si sa analizezi toate posibiltatile inainte sa-ti iei un telefon.Si btw eu nu am zis nimic legat de chestia daca ai Samsung sau iPhone, dar am zis ca romanii sunt in general (scuze ca zic) PROSTI cand vine vorba de telefoane.Adica dee expmplu ce ai lege intre Huawei P9 Lite Mini si Xiaomi Redmi 4X, fara sa te uiti la specifatii sau telefon (Xiaomi Redmi 4X) dupa ce vezi mesajul.Preturile sunt identice apropo

| ZmeuNinja1980 a răspuns (pentru Bogdan70001):

2-0 pentru mine.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru ZmeuNinja1980):

Adica?

| OnePiece a răspuns (pentru Bogdan70001):

Hai ma... chiar conteaza asa de mult? e un telefon, nu e o casa sau o fata sau mai stiu eu ce...

Intre alea 2 normal ca mai bun e Redmi 4X dar te-ai intrebat cum sta treaba cu suportul oficial de la noi? Xiaomi face o treaba buna ca mai pune si huse in cutie ceea ce altii nu prea fac, dar cum ramane cu relatiile cu clientii, actualizarile?

Nu zic nu, ramane un telefon excelent, pentru vreo 500 de lei. Snapdragon 435, 3 giga de ram, 32 de stocare, ditamai bateria pe un ecran destul de mic, sper ca va primi Oreo.

Dar totusi, nu-l judeca pe om ca-si ia un Samsung...

| Bogdan70001 a răspuns (pentru OnePiece):

Ma bucur ca intelegi partial ce am spus acolo, DAR TU CISTESTI CE AM SCRIS CHIAR IN PRIMA PARTE.Am spus clar ca nu am nimic cu cineva ce detine un Samsung, dar vad ca tu nu prea citesti esentialul

| OnePiece a răspuns:

Nu imi plac chinezariile, deci aleg Samsung.

| gelu1970 a răspuns (pentru OnePiece):

Si componentele folosite de Samsung, si fabricate in China ce sunt? Perle românești?

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Prefer Samsung Galaxy, momentan am un Samsung Galaxy Note 5 de care sunt mai mult decat multumit.

| NicolaeMihai a răspuns:

Eu la vara intentionez sa-mi iau a5 2017, cate modele de Samsung am tot vzt, acu pasta il vreau, si neaparat samsung..prefer Samsung si Android, dar am avut si iphone, sunt bune, acu e dupa gusturi, prefer Samsung.

| Ionute2018 a răspuns:

Pentru complexitate si diversificare gaming si aplicatii multiple, aleg Galaxy.Pentru Multitasking obisnuit, rafinament, design, si limitare iOS de la Apple.Parerea mea este ca ambele sunt foarte bune si sunt topul firmelor de pe aceasta lume,Cine vrea joculete, libertate sa mearga pe Samsung, cine vrea nisye poze, videoclipuri, sociale Facebook etc si un design subtire cu ecrane de obicei medii ca dimensiune sa mearga pe iPhone. Avand in vedere ca pentru o utilizare intensa Bateria Apple nu tine la fel de mult ca pe cele Galaxy mai ales daca te si joci!

| TheGreenWolf a răspuns:

Eu as merge pe Samsung. :*

| CutePotato a răspuns:

Samsung e destul de bun