| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar telefonul acesta:
http://www.gsmarena.com/htc_windows_phone_8s-5000.php

Ce parere aveti de el?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Detin acest telefon si pot sa-ti spun ca este foarte performant la partea de gps, muzica si restul dar memoria se umple foarte repede deci iti trebuie si un card de vreo 8gb care este vreo 45 lei.
In mare - se misca foarte repede, gps arata imediat unde esti si hartile sunt downloadabile, muzica se aude exceptional.
Contra: Pai la soft ca daca ai un prieten in agenda si pe facebook sincronizat nu iti stocheaza toate apelurile, la partea asta windows mobile este deficitar + daca nu esti atent in loc sa-i dai sms ii transmite mesaj pe facebook.
3. Se umple memoria - ma refer hard si nu stii cu ce se umple sau cum sa stergi.
4. Zend nu merge pe el ci doar windows mobile phone application.
Overall nota 7.5 cam dupa parerea mea. ( nu din cauza a ceea ce face ci din cauza soft-ului + camera foto destul de slaba chiar daca scrie 5mp)

| SelenaMe a răspuns (pentru MeConstantine):

Am inteles. Am vazut ca suporta si card de pana la 32 de GB care este 100 si ceva de lei. Ceea ce vreau eu sa te intreb este daca are bugguro, erori. Adica sa inceapa sa iti mearga incet, sa se blocheze sau sa apesi pe ceva si sa nu iti intre sau sa iti intre in altceva?
Am android care care se blocheaza, are o memorie interna mica ca hard dar si ca ram si merge icnet. La smsuri probleme in partea de scris si cateodata nu imi afiseaza ce scriu. Si momente in care se inchide, se blocheaza sau imi intra aiurea in alte aplicatii.

| MeConstantine a răspuns (pentru SelenaMe):

Pana in prezent nu mi s-a blocat niciodata si l-am si forjat putin mai tarehappy procesorul si sistemul isi face treaba

| SelenaMe a răspuns (pentru MeConstantine):

Cat te tine bataria?

| MeConstantine a răspuns (pentru SelenaMe):

O zi forjat, 4 zile daca ecranul este in stand by, adica asteapta apeluri happycu gps pornit. Cel mai mult consuma ecranul