| Pasztor_David_1990 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon si nu stiu ce sa aleg intre android sau ios, mai bine spus intre un Samsung galaxy note 3 sau un iphone 5s. Va rog ajutatima (si argumente ) Multumesc

Răspuns Câştigător
| Paharcuapa1990 a răspuns:

Note 3 este mai bun, pe android merg mai multe jocuri si aplicatii, este mai accesibil, chiar daca pe ios apar primele aplicatii, de obicei au unele erori, iar pe android apar fara acele erori

2 răspunsuri:
| Pasztor_David_1990 explică:

Din potriva reparatia la un note 3 ii mult mai scumpa dacat la un iphone 5s diferenta de 200 lei

| DanySenpai a răspuns:

As alege Note 3, este mai accesibil si mai bun din punct de vedere economic. Dai mai putini bani sa il repari decat pe un IPhone si din cate am citit pe internet toate produsele Apple sunt facute sa se strice intentionat dupa un anumit timp. Desigur nu sunt nici eu sigur de acest lucru dar nu as cumpara un iPhone niciodata. Spre exemplu Noul IPhone 6 este mai prost la capitolul performanta decat unele telefoane Android din 2013, deci cu alte cuvinte dai de 3-4 ori mai multi bani pe un IPhone care este de 2 ori mai prost can un telefon Android. Uita-te la aceasta comparatie de specificatii intre un Iphone 6 si un Samsung Galaxy S5 si vei vedea diferenta intre calitate si pret.