| Ganduri123 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un nou telefon, dar am buget limitat! ce telefon Samsung, bun imi recomandati? Sa NU coste mai mult de 400 lei...
Am gasit pe Emag.ro un Samsung Galaxy S Duos S7582, Dual SIM, dar nu stiu daca este bun... Daca il are cineva sa-mi raspunda la urmatoarele intrebari:
Este rapid?
Este inteligent?
descarci usor jocuri/aplicatii pe el?
Pentru a descarca aplicatii se foloseste Magazin Play?

Mersi! dau FUNDITA!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 este un telefon acceptabil la preţul acesta :)
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_duos_2_s7582-5876.php

Oricum, NU te aştepta la miracole ( la preţul ăsta )!
Pentru jocuri mai noi/performante/mari, ai NEVOIE de un telefon cu procesor quad-core, memorie internă de minim 8 Gb + SD card extern de minim 32 Gb + minim 1 Gb RAM ( dar e preferabil 2 Gb RAM )!

Toate cele bune.

| danutzu96 a răspuns:

Si eu tot Samsung zic sa iti iei. Chiar daca exita si alte firme cu specificati mai "mari si mai tari" sunt prost optimizate se degeaba le au + ca am colegi care s-au trezi dupa un timp cu bateria umflata (prestigio) sau ca nu mai mergea ecranul tactil dupa o cazatura (tot un prestigio). Samsungul meu a incasat sute de cazaturi si inca se tine bine.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

De obicei telefoanele Samsung sunt bune si eu mi-am luat unul asemanator cu cel pe care vrei sa ti-l iei. Eu zic ca merita banii.