| SorinELoo7 a întrebat:

Vreau sa-mi iau Samsung Galaxy S3 la abonamentul "No Limit" care este dosar 999 de lei. Intrebarea este: cat voi plati lunar acest abonament? Presupun ca acei 999 ii dau pe abomanent?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar 999 de lei? Adica 1000 de lei? Asta inseamna 10 lilioane in bani vechi. Ti-ar conveni sa platesti atat lunar? Poate s-a strecurat vreo greseala de scriere.

| Pau17 a răspuns:

Da. Daca iti iei telefonul la abonament, iar abonamentul este de 999 lei, vei plati lunar acesti bani. Si eu am tot Samsung Galaxy S3 dar l-am cumparat cu banii jos fiindca nu aveam de gand sa platesc timp de 2 ani, lunar vreo 2 milioane. Gandeste-te cat o sa dai timp de 2 ani, pe luna daca il iei cu abonament.

| SorinELoo7 explică (pentru Pau17):

Acum mi-au raspouns cei de la Germanos si mi-au spus ca pretul acelui abonament este de 31 € cu TVA inclus. Deci prima oara platesc acei 999 de lei... Din cate imi amintesc eu (am mai avut doua abonamente acum vreo 3 ani), dupa un an de abonament pot intrerupe acel abonament?

| Pau17 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Nu poti intrerupe abonamentul.De exemplu daca ai 2 ani de abonament, trebuie sa stai 2 ani. Numai dupa ce expira abonamentul poti sa iti iei o cartela cu un cost mai mult sau mai putin. Ideea e ca daca in contract scrie 2 sau cati ani scrie de abonament atata ai. Nu poti sa il intrerupi numai daca vrei sa iti alegi alt abonament.

| SorinELoo7 explică (pentru Pau17):

Sau sa-mi iau S3 Mini-ul care este la abonament Smart XXL+ de 99 de lei? Mi se pare mai avantajos.

| nyteshade1797 a răspuns:

No limit e abonament de 31 de euro lunar, adica 1, 4 milioane, ceva de genul.
Acele 10 milioane le platesti atunci cand il iei si atat.
Nu poti intrerupe abonamentul dupa un an (ai vrea tu laughing )