| riki10004 a întrebat:

Vreau sa-mi iau Samsung galaxy s3 mini de black friday, pot gasi o reducere de 50-60%? Ce parere aveti de telefon? Daca ati cumparat ceva de black friday,spuneti-mi si mie cum e, nu am mai facut asta, vreau toate detaliile happy.
Multumesc :*!

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Nu am gasit un smarthphone bun la pretul de 600 Ron, poate de intereseaza mobilul de mai jos.

THL W100 este cel mai bun telefon din punct de vedere al raportului calitate/pret. THL W100 este un telefon quad core MTK6589 cu nucleu Cortex A7 tactat la 1. 2GHz, GPU PowerVR SGX 544 si 1 GB de RAM ceea ce asigura rularea aplicatiilor fluent, fara mari probleme. Procesorul are o eficienta energetica crescuta, datorita nucleului A7. Rezultatul? Un telefon perfect din punct de vedere hardware. Display-ul are 4, 5 inci IPS cu rezolutie de 960 x 540. Memoria interna este destul de mica, avand doar 4 GB, dar asta nu este o problema pentru ca suporta card de 32 GB. Ceea ce mi se pare interesant este faptul ca telefonul vine cu doua baterii de 1800 mAh. Camera foto are 5 MP. Pretul este de 159, 99 $ adica 160 $. La acest pret se adauga si TVA. Eu va recomand sa cumparati si un card de 32 GB care costa 16$. Daca facem un calcul simplu ( 1 $ = 3, 34 lei ) cu 728 de lei avem un telefon foarte bun, cu un card de 32 GB. ( am pus si cardul de 32 GB in pretul de 728 lei + TVA )

6 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

50-60% nu o sa gasesti cel mai probabil 10-15% maxim 20%. Telefonul nu pare cine stie ce cand te uiti la specificatii.Te gandesti sa iti cumperi un galaxy Nexus dar dupa cateva teste de benchmark acest telefon bate Nexus(i9250).Vine cu cablu de date, incarcator lung, casti si desigur telefonul.La un dual-core te astepti sa aiba lag in meniu dar merge exact ca S3 si are un multitouch care suporta 10 degete.Ecranu este un Super Amoled de rezolutie 800x480 pe 4 inchi, ce scoate colori exceptionale.Si pe lumina de afara se vede perfect, deci nu trebuie sa te duci la umbra ca sa te uiti pe el.De la apropiere se vede pixelat din pacate fiind un ecran Pentil.Cardul de memorie SD este prins sub baterie asadar daca vrei sa schimbi cardul fara sa inchizi telefonul este imposibil.Suporta ultimele aplicatii.Are android 4.1.2 preinstalat.La benchmarkuri scoate jumatate cat scoate galaxy s3.

| riki10004 explică (pentru Grimmjow69):

Poti sa-mi recomanzi un telefon de calitate cat de cat buna si la un pret de maxim 600 ron?

| riki10004 explică (pentru Grimmjow69):

De la ce magazin as putea sa mi-l achizitionez?

| Grimmjow69 a răspuns (pentru riki10004):

Nu am gasit un smarthphone bun la pretul de 600 Ron, poate de intereseaza mobilul de mai jos.

THL W100 este cel mai bun telefon din punct de vedere al raportului calitate/pret. THL W100 este un telefon quad core MTK6589 cu nucleu Cortex A7 tactat la 1. 2GHz, GPU PowerVR SGX 544 si 1 GB de RAM ceea ce asigura rularea aplicatiilor fluent, fara mari probleme. Procesorul are o eficienta energetica crescuta, datorita nucleului A7. Rezultatul? Un telefon perfect din punct de vedere hardware. Display-ul are 4, 5 inci IPS cu rezolutie de 960 x 540. Memoria interna este destul de mica, avand doar 4 GB, dar asta nu este o problema pentru ca suporta card de 32 GB. Ceea ce mi se pare interesant este faptul ca telefonul vine cu doua baterii de 1800 mAh. Camera foto are 5 MP. Pretul este de 159, 99 $ adica 160 $. La acest pret se adauga si TVA. Eu va recomand sa cumparati si un card de 32 GB care costa 16$. Daca facem un calcul simplu ( 1 $ = 3, 34 lei ) cu 728 de lei avem un telefon foarte bun, cu un card de 32 GB. ( am pus si cardul de 32 GB in pretul de 728 lei + TVA )

| stroedaniel13 a răspuns:

Nu stiu daca vor fi reduceri de 60% dar cu siguranta o reducere de 40% ar putea fi inalnita.

Eu iti recomand sa stii cu ochii pe acest telefon aici: http://bit.ly/1fSLnph si sa il cumperi cand mai repede pe 22 cand incepe black friday

| TheClassyCat a răspuns:

50-60% nu ai sanse sincer nu in Romania cel putin la noi reducerile sunt suportate de magazin si nu de producator ca in alte tari posibil sa gasesti la 25-30% poate cu putin noroc 40%