| GabrielAlin a întrebat:

Vreau un telefon nou iar intrebarea mea este:
Iphone 4s, Samsung galaxy s2 plus sau S3 mini?
daca se poate sa si argumentati...

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

Trebuie sa ai in vedere urmatoarele:

La S2+ ai ca avantaj marimea ecranului care este cea mai mare fata de celelalte doua (ecran 4.3'),camera este identica ca rezolutie cu 4S (8mp),memoria interna este egala cu cea mai mica de pe 4s si cu cea de pe s3 mini (8gb),in schimb are cel mai bun procesor dintre toate.
La S3 mini ai avantajul design-ului ce aduce cu s3 clasic (asta in caz ca te atrage acest lucru), procesorul este dual-core de 1ghz in schimb are camera cea mai mica (5mp)
Si in final la 4S ai avantajul platformei ios, a memoriei interne (8, 16,32, 64gb), camera este egala cu s2+ si a tuturor functiilor sale, gen Siri etc.

Ca o concluzie te sfatuiesc 4s.Dar nu cele decodate cu gevey sau r-sim.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nici unul, ca toate sint deja cam vechi...

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Din punctul meu de vedere ai face cea mai buna alegere daca ti-ai lua un 4s.

Este telefonul pe care il folosesc de mai bine de 1 an de zile si tin sa iti spun ca niciodata nu mi-a facut nicio figura.

Daca mai vrei si alte pareri te sfatuiesc sa intri aici: http://bit.ly/1d3lq2J ca sa vezi si opiniile celorlalti cumparatori.

In plus, telefonul il gasesti redus in acesta perioada!

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Personal, as lua iPhone 4s...pentru ca ar fi cel mai performant dintre ele.S2 plus este un pic mai slab decat originalul S2(pe care il am si eu), insa iPhone 4s este un pic mai performant.Versiunile "Mini" de la S3, S4 nu le-as lua in calcul.Succes!

| OANAMARIA_2973 a răspuns:

Eu as alege fara indoialaSamsung galaxy S2. Este un telefon bun si rezistent. S3 este aproape identic cu S2. Doar ca rezistenta lasa de dorit. Iphone 4s. Aceeasi poveste plus inconvenientul ca nu poti trimite nimic prin bluetooth dacat cu cei care au telefoane Apple. S2 ramane variantta cea mai buna din punctul meu de vedere. sper ca e-am ajutat :*!